Výsledky benefice Pošli kačku

Sdílet na facebook
Facebook
Sdílet na twitter
Twitter
Sdílet na email
E-mail
Sdílet na print
Tisk

Počasí akci Pošli kačku tentokrát přálo, a tak bylo 13. května do benefičního závodu vysláno 475 malých a 19 velkých firemních kaček. Soutěžní kačka Digital Academy sice závod nevyhrála, to ale vůbec nevadí. Při celé benefici se totiž podařilo shromáždit skvělých 82 751 Kč na nákup pomůcky pro děti se zdravotním postižením. 

 

Malé kačky hodili do Vrchlice pan starosta Lukáš Seifert, pod jehož záštitou se benefice konala, senátor Bohuslav Procházka a zástupce firmy Foxconn, která realizaci benefice finančně podpořila. 

Programu na startu se ještě účastnila Soňa Podholová, provozní ředitelka Vinných sklepů Kutná Hora, která při této příležitosti předala zástupkyni Střediska Na Sioně darovací šek na 5 000 Kč. 

Do cíle nakonec doplulo všech 475 malých a 19 velkých závodnic. Velké kačky reprezentovaly firmy působící na Kutnohorsku. Do veřejné sbírky tak doplulo 82 751 Kč na novou pomůcku pro děti se zdravotním znevýhodněním. Majitelé nejrychlejších kaček se mohou těšit na vyhlídkový let od Aeroklubu Zbraslavice nebo na voucher na únikovou hru. Startovní čísla výherních kaček je možné dohledat na portále závodu www.poslikacku.cz

Doprovodný program v cíli závodu obohatila zpěvačka Andrea Kapounková, která svým zpěvem děti roztančila. Kutnohorští sokolové připravili sportovní koutek. Nechybělo malování na obličej, o které byl zájem až do úplného konce. 

Nová pomůcka, 3D box promítající interaktivní programy, již dorazila na naše pracoviště Oblastní charity v kutné Hoře, kde bude pomáhat dětem se zdravotním znevýhodněním. 

Kompletní fotogalerie a video z benefice jsou na webu Pošli kačku, další fotky pak na webu našeho Střediska Na Sioně.

 

 

Pozvánka na Next Step Fest 2023

Festival středních škol a zaměstnavatelů pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ (a jejich rodiče) konající se 2. a 3. října 2023 v Kolíně na Karlově

Nové skříňky ve školní šatně

Tento týden byly studentům naší střední školy předány úplně nové skříňky na oblečení. Skříňky jsou celokovové, uzamykatelné a různě barevné. Každá kmenová třída má svoji