Spolupráce s partnerskou školou

Sdílet na facebook
Facebook
Sdílet na twitter
Twitter
Sdílet na email
E-mail
Sdílet na print
Tisk

 

Dne 09.03.2022 jsme mohli na Státní odborné škole Lichtenfels přivítat delegaci z naší dlouholeté partnerské školy Obchodní akademie Praha. Ředitelka školy Ing. Mária Václavíková a projektový manažer Jan Bobek byli srdečně přivítáni ředitelem školy Dr. Joachimem Selzamem a osobami zodpovědnými za studentské výměny a projekty Erasmus+.

 

Kromě prohlídky budovy školy a prezentace našich vzdělávacích profesí a strukturálních změn se zaměřili na diskusi o dalších společných projektech. Obchodní akademie Praha neustále rozšiřuje svůj profil a stále častěji nabízí výuku v anglickém jazyce s mezinárodně uznávanými kvalifikacemi.

Naši žáci mohou i nadále využívat třídní výlety do Prahy, atraktivní zahraniční stáže a v budoucnu i dlouhodobé pobyty v české metropoli.

Plány zahrnovaly také mobilitu učitelů s cílem zintenzivnit spolupráci v oblasti vzdělávání učitelů pomocí stínování a výměn na úrovni vedení škol. Dále se zaměří na rozvoj škol, zejména s ohledem na digitalizaci, a na společný další rozvoj strategie internacionalizace.

Kathrin Hetzel, členka studijní rady

Studijní ředitel Danilo Nicodemus

 

Staatliche Berufsschule Lichtenfels je vysílající i přijímající institucí.

  • Již více než 20 let udržujeme partnerství se středními odbornými školami v Moravské Ostravě a s obchodní akademií v Praze.
  • Učitelé a vedení škol se pravidelně účastní kurzů dalšího vzdělávání v jiných evropských zemích.
  • Učitelům ze zahraničí nabízíme stínování s kulturním programem.
  • Každoročně nabízíme našim stážistům atraktivní jazykové kurzy a stáže v zahraničí, mimo jiné v Praze a Ostravě, v Dublinu a na Maltě, a to téměř pro všechny vzdělávací profese.

Pozvánka na veletrh Schola Pragensis 2023

Srdečně všechny zveme na prestižní veletrh pražských středních škol, který každoročně pomáhá desítkám tisíc žáků základních škol s výběrem jejich další školy. Tento rok se

Návštěva studentů z Itálie

Dnes naši střední školu poctili svou milou návštěvou italští studenti výměnného pobytu ze školy I.I.S. „GOBETTI – DE LIBERO“ z města Fondi.